CVS

CVS-E (Current Voltage Sensor – Evaluation) je zařízení určené pro kontrolu napěťových a proudových poměrů v ovládaných elektrických obvodech.

Vodiče měřených větví jsou zataženy do průvleků proudových transformátorů modulu. Modul CVS-E je pak obvykle začleněn na sběrnici EIA/TIA 485 (protokol MODBUS) modulu MPM, který vyčtením dat z modulu CVS-E zjistí, zda vodiči protéká požadovaný proud a zda je na nich přítomno požadované napětí a případně detekuje a hlásí poruchu.

Modul má HW a SW nastavení. HW se nastavuje adresa modulu (2 hexa přepínače), komunikační rychlost modulu, nastavení proudových rozsahů jednotlivých průvlekových transformátorů, přiřazení fází jednotlivým proudovým transformátorům (nutné pro správné vyhodnocení změny zátěže). SW se provádí kalibrace modulu – načtení zdánlivého odporu zátěže (při jmenovitém napětí a proudu zátěže) a stanovení velikosti změny v % pro vyhlášení poruchy. Veškerá chybová a provozní data jsou přenášena k nadřízenému systému po datové sběrnici.

V systému FARCOM je modul CVS-E obvykle začleněn na podřízenou sběrnici RS485 modulu MPM. K jednomu MPM lze připojit maximálně 6 modulů CVS-E. Jedním CVS-E lze kontrolovat max. 12 proudových větví a 3 fáze napětí.

Technické parametry

Napájecí napětí 12-33V DC, 9-24V AC
Příkon 1W při 24VDC
Komunikační rychlost 300÷19200 Baudů (viz popis)
Vstupní napětí napěťové měřící vstupy 3x 230÷400V RMS
Vstupní proud 1. rozsah 0÷6A RMS
2. rozsah 0÷30A RMS
Krytí IP20
Mechanické provedení pouzdro s montáží na DIN lištu 35mm

Rozměry 90 x 62 x 213 mm (š x v x h)
Klimatická odolnost provozní teplotní rozsah: -20°C až +70°C
skladovací teplotní rozsah: -40°C až +80°C
relativní vlhkost vzduchu: do 80%, nekondenzující
Materiál skříně Noryl (modifikovaný PPO)
Elektrická pevnost napájení/vstupy  3,75kV RMS
napájení/linka EIA/TIA 485 – bez galv. oddělení
Připojovací svorkovnice řada WAGO 231