Veřejné osvětlení

 

Řešení PD

Zajišťujeme před projekční studie, jejíž součástí je odborné zpracování světelně technického výpočtu intenzity osvětlení tak, aby byla zohledněna ekonomická efektivita budoucího provozu VO a ne jen výše investic. Dále zajišťujeme zpracování projektové dokumentace (PD).

Vše řešíme tak, aby se svítilo jen tam, kam je to třeba a jen tolik, kolik to příslušná norma požaduje – nikde nesvítíme více než je nutné a tudíž není třeba ani nic draze regulovat.

Co se týče kvality svítidel, tak preferujeme svítidla v celohliníkovém provedení, vyrobená tak, aby umožňovala tzv. bez nářaďový servis, dále musí být dostupné jednotlivé náhradní díly – komplety, aby nebylo nutné provádět demontáž a následnou montáž vadného svítidla.

V případě sodíkových – výbojkových svítidel preferujeme svítidla s vysoce leštěným hliníkovým reflektorem.

U LED preferujeme provedení LED svítidla s kompaktním multičipem s hermetizovanou optikou z borosilikátového optického skla v IP 68.

Realizace

Při realizaci nového VO řešíme též otázku hospodárného provozu a ne jen investiční náklady.

 

Servis

Servis a opravy VO provádíme vlastní technikou a vlastními montážními kapacitami. Naši pracovníci mají v oblasti VO letité zkušenosti z praxe a to nejen z komunální oblasti, ale také z drážního prostředí, kde se podílí na realizaci VO pro ČD a.s. a SŽDC.